Zaproszenie na koncert 8.04.2018 godz. 18.00

O godz. 18.00 zapraszam na koncert pt.: „Muzyka Polska dla Niepodległej” w wykonaniu orkiestry smyczkowej Kameralna N-Harmonia.

Rok 2018 jest setnym jubileuszem odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej pięknej i ważnej okazji orkiestra smyczkowa Kameralna N-Harmonia pod dyrekcją Daniela Mieczkowskiego zaprezentuje utwory wybitnych kompozytorów polskich.

 

W programie:

Tadeusz Baird - suita Colas Breugon, na flet i orkiestrę smyczkową

Flet solo: Daniel Mieczkowski

Henryk Czyż - Canzona di Barocco

Henryk Mikołaj Górecki - Trzy Utwory w Dawnym Stylu

Mieczysław Karłowicz - Serenada na smyczki op. 2

 

Orkiestra smyczkowa Kameralna N-Harmonia jest zespołem powstałym z inicjatywy młodych muzyków, którego aspiracją jest dołączenie do grona uznanych zespołów prezentujących muzykę na wysokim poziomie wykonawczym. Elementem spajającym zespół jest jednocześnie chęć dzielenia się radością, jaką przynosi wspólne tworzenie. Muzycy swoimi działaniami udowadniają, że muzyka klasyczna, czy tzw. kultura wysoka nie jest zarezerwowana wyłącznie dla koneserów. Ze swoimi koncertami docierają do wszystkich grup słuchaczy, stale poszerzając grono swoich sympatyków. W swoich założeniach, zespół pragnie brać czynny udział w edukacji kulturalnej, co szczególnie widoczne w działalności koncertowej, której adresatami jest niezwykle wymagająca -najmłodsza publiczność.

 

W przeciągu ostatniego roku Kameralna N-Harmonia wystąpiła dziesięciokrotnie, w różnych miastach Polski. W swoim dorobku ma m.in. wykonanie „Stabat Mater” G.B.Pergolesiego z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym i solistami Filharmonii Narodowej. Zespół prowadzi działalność edukacyjną - prezentuje swój autorski program, biorąc udział w koncertach dla dzieci. Orkiestra występuje także podczas festiwali, takich jak Koncerty Promenadowe w Parku Morskie Oko w Warszawie.

W programie: Tadeusz Baird -Suita Colas Breugon na flet i orkiestrę smyczkową, Henryk Czyż – Canzona di Barocco, Henryk Mikołaj Górecki – Trzy Utwory w Dawnym Stylu, Mieczysław Karłowicz – Serenada na smyczki op.2.