WAŻNY KOMUNIKAT PARAFIALNY!!!!!!!

 Kochani Parafianie i Przyjaciele!

Wielki Tydzień przyniósł dla nas smutne informacje, które wpisują się w doświadczenie krzyża i cierpienia. Ze smutkiem muszę Was poinformować, że jeden z naszych Ojców zachorował na COVID-19. Pozostali ojcowie muszą poddać się kwarantannie domowej. Z troski o Wasze i Nasze bezpieczeństwo podjęliśmy bardzo trudne i niełatwe decyzje:

1) Celebracje Triduum Paschalnego zostają odwołane.

2) Nasza świątynia od 1 do 7 kwietnia włącznie będzie zamknięta( w kościele nie odbędą się Msze św. i nabożeństwa). Zamówione intencje na te dni będą odprawiane w kaplicy zakonnej ojców Barnabitów.

3) Wyjątkiem będzie Wielka Sobota(3 kwietnia) kiedy to będzie można przyjść do Kościoła tylko na osobistą modlitwę przy Grobie Pańskim.

4) W Wielką Sobotę nie będziemy święcić pokarmów.W tym roku rekomendowaną formą jest poświęcenie pokarmów w poranek wielkanocny przez ojca, matkę lub innego członka rodziny.

5) Ze względu na pandemię w dalszym ciągu można korzystać z dyspensy od obowiązku Mszy św. Zachęcamy jednak do uczestniczenia w Liturgii za pomocą mediów - telewizji lub internetu. Proponujemy przygotowanie domowego ołtarza, Pisma św., Krzyża i wspólnej modlitwy całej rodziny.

6) O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej Parafii: www.parafiabarnabici.pl lub na naszym profilu facebookowym: Parafia św. Antoniego Marii Zaccarii

Przepraszamy za zaistniałe zmiany i niedogodności. Prosimy Was o zrozumienie i polecamy się Waszym modlitwom. Robimy to wszystko z bólem serca a przede wszystkim z poczuciem odpowiedzialności na nas wszystkich. Pamiętamy o Was i czekamy na szybkie i bezpieczne spotkanie z Wami.  Chrystus Zmartychwstał. Alleluja!!!

Z Chrystusowym pozdrowieniem

o. Tomasz M. Więch