Ogłosznia parafialne

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2024 roku

• Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla parafian, które potrwają do środy 20 marca włącznie.W dniach 18, 19 i 20 marca (poniedziałek, wtorek, środa) Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Droga Krzyżowa w dni rekolekcyjne będzie odprawiana od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Krzysztof Tomczak MS.Od poniedziałku do środy włącznie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
  • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30). Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek (19 marca) Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z racji rekolekcji parafialnych w tym dniu nie będzie spotkania Wielkopostnej Szkoły Modlitwy. Następne spotkanie w Wielki Wtorek (26 marca) po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
  • Za tydzień obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną popularnie Niedzielą Palmową. Przed każdą Mszą św. nastąpi obrzęd poświęcenia palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 26 marca (wtorek) o godz. 17.00 lub 27 marca (środa) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 18 marca (poniedziałek) o godz. 19.00.
  • Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów i Bielanki na spotkanie przed Niedzielą Męki Pańskiej w sobotę 23 marca o godz. 10.30.
  • Próby chóru odbywają się w piątki po nabożeństwie Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Można zgłaszać się do p. organisty.
  • Spotkania Wspólnoty dorosłych Ruchu Światło – Życie odbywają się w czwartki o godz. 19.15.
  • Nadal wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
  • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarł nasz parafianin śp. +Jerzy Kaim.