Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2014

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

1 września – poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

3 września – środa – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1 września – poniedziałek – przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za poległych
w obronie Ojczyzny i o pokój dla świata.

5 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

6 września o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Róż Różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca.

14 września po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci przystąpią w przyszłym roku do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie przypominam, że dziecko uczęszczające do szkoły znajdującej się na terenie innej parafii, powinno być, zgodnie z kanonicznym obowiązkiem, przygotowane w parafii miejsca zamieszkania.

Dnia 15 czerwca 2014 roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej. Jest to druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie. Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej
i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. Dnia 20 i 21 września br (sobota
i niedziela ) Ikona Jasnogórska nawiedzi parafię św. Antoniego M. Zaccarii i uda się do parafii w dekanacie wilanowskim.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w ŚWIĘTYM WIZERUNKU NAWIEDZENIA, w naszej parafii odbędzie się 20 i 21 września. Misję nawiedzenia Maryi Królowej Polski w naszej parafii wygłosi o. Stanisław Przepierski – Dominikanin, w dniach od 14 września (niedziela), do 17 września włącznie (środa). W niedzielę Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00, 19.00 z naukami rekolekcyjnymi. Poniedziałek, wtorek, środa, Msze święte o 7.00, 8.00 i 19.00 z naukami rekolekcyjnymi i zakończenie po wieczornej Mszy świętej Apelem Jasnogórskim. Hasłem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej jest: Odnowić nasze śluby chcemy, Maryjo. Misje mają charakter maryjny.

Bardzo prosimy rodziców o zapisywanie dzieci i młodzieży na lekcje religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych.

Dzieci i młodzież z naszej parafii, które chodzą do szkół, w których nie ma lekcji religii, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej albo do któregoś z kapłanów.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Od września wznawiamy spotkania wszystkich grup parafialnych.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

W sobotę - 6 września – o godz. 10.00 odbędzie się spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Nowych chętnych do służby liturgicznej ołtarza serdecznie zapraszamy.

Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

Terminarz chrztów na najbliższe miesiące w parafii św. Antoniego M. Zaccarii w Warszawie
wrzesień - 14 i 28 września
październik – trzecia niedziela miesiąca – 19.10.2014 godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
listopad - trzecia niedziela miesiąca – 16.11.2014 godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
grudzień - trzecia niedziela miesiąca - 21.12.14 –
i drugi dzień świąt - 26.12.14 - godz. 12.30
lub w soboty o godz. 12.00
styczeń 2015 – niedziela chrztu Pańskiego - 11 .01.15|
i IV niedziela stycznia – 25.01.15
lub soboty godz. 12.00

Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.