Ogłoszenia parafialne

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła
10 sierpnia 2014

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych
z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

11 sierpnia – poniedziałek – Wspomnienie św. Klary, Dziewicy

14 sierpnia – czwartek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika.

15 sierpnia – piątek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

Dnia 15 czerwca 2014 roku rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji warszawskiej. Jest to druga peregrynacja obrazu jasnogórskiego w archidiecezji warszawskiej, trzecia w samej Warszawie. Sama idea sporządzenia kopii Ikony Jasnogórskiej
i jej pielgrzymowania po polskich parafiach powstała w czasie uwięzienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1957 roku nowo powstała Ikona Nawiedzenia została pobłogosławiona przez papieża Piusa XII, po czym nawiedziła Archikatedrę Warszawską. Dnia 20 i 21 września br (sobota
i niedziela ) Ikona Jasnogórska nawiedzi parafię św. Antoniego M. Zaccarii i uda się do parafii w dekanacie wilanowskim.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

W sierpniu zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną wznowione po wakacjach.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Zasnął w Panu nasz Parafianin śp.: Stefan Witort