Ogłoszenia parafialne

Szósta Niedziela Wielkanocy
25 maja 2014

Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla sióstr ze Zgromadzenia Córek Bożej Opatrzności (które między innymi pracują w przedszkolach Ojców Barnabitów), na wybudowanie szkoły dla dzieci najuboższych, w Meksyku.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 – dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Serdecznie zachęcam do zamawiania intencji mszalnych w niedziele
w zakrystii, w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.15.

Dziś, niedziela, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które obchodzą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Spotkanie młodzieży z grupy drugorocznej przygotowującej się do bierzmowania, odbędzie się w środę 28 maja, w środę, o godz. 19.00.

W piątek – 30 maja – rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

31 maja – sobota – Święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 (niedzielna).

W przyszła niedzielę – 1 czerwca - przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W niedzielę, 1 czerwca, będziemy obchodzili po raz siódmy Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie ono połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Jana Pawła II.
 
Uroczystości rozpoczną się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd o godz. 8.00 wyruszy procesja z relikwiami św. Jana Pawła II. Orszak procesyjny przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, a następnie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.
Przy kościele św. Antoniego Marii Zaccarii, około godz. 11.00 do procesji dołączą księża biskupi, przedstawiciele kapituł i zaproszeni goście. O godzinie 12.00 na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin.
Tego dnia przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
W niedzielę, 1 czerwca z racji planowanej procesji, w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

08 czerwca w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, chciałbym spotkać się z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św.

22 czerwca – niedziela – podczas Mszy św. o godz. 9.00 J.E. Ks. Bp Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.

W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.