Ogłoszenia parafialne

Siódma Niedziela Zwykła
23 lutego 2014

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

Dziś, po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek dla bezdomnych i najbiedniejszych z naszej parafii korzystających z pomocy w „Domu Chleba”.

W naszym kościele w godzinach od 16.00 do 17.00 zostanie odprawiona w dniu dzisiejszym adoracja przed Najświętszym Sakramentem w intencji uproszenia pokoju na Ukrainie.
Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, zaprasza do udziału we wspólnej Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie oraz za poległych
w ostatnich dniach. Eucharystia będzie sprawowana w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana na Starym Mieście.
Wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej zapraszamy także na wspólne czuwanie modlitewne „O pokój na Ukrainie”. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój będzie trwała w kościele Najświętszego Zbawiciela na Placu Zbawiciela również dziś w godz. 14.00 – 18.30.
Dzień 28 lutego – będzie dniem modlitwy i postu w intencji uproszenia pokojowego rozwiązania problemów na Ukrainie.

1 marca, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Róż Różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca.

W dniach 1 i 2 marca zapraszamy chętnych na Oazę Modlitwy. Kontakt
z o. Bogusławem.

W czasie ferii zimowych nie ma katechez dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i sprawdzania obecności
w niedzielę po Mszy św. o 11.00.

W dniach 24 kwietnia – 1 maja odbędzie się pielgrzymka młodzieży
z dekanatu wilanowskiego na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Zachęcam serdecznie do udziału w tej pielgrzymce młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Karty zgłoszeń do odbioru w zakrystii i w kancelarii. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicach ogłoszeń.

Kończymy duszpasterskie odwiedziny Parafian. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny zamieszkałe przy ulicy: Nałęczowskiej 47 cd.
W dniach 1 lub 3 marca br. w godz. 16.00 – 18.00 odwiedzimy
z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające przy ul. Sobieskiego 1. Osoby, które życzą sobie takiej wizyty proszone są o kontakt
z o. proboszczem.

Trwa w naszej parafii peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego. W najbliższym czasie Obraz Jezusa Miłosiernego odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicy Portofino 6 i 10.

W tym tygodniu upoważnione osoby z Rady Duszpasterskiej będą zachęcać i prosić aby przyjąć obraz Jezusa Miłosiernego przy
ul. Kartaginy 1.

Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

Kontynuujemy wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.
Posiłki są wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.
Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:
- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.
Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.
Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00.
W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.