Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

(ósma niedziela zwykła)

26 maja 2024 roku.

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 • Także dzisiaj chór parafialny zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych po nabożeństwie majowym o godz. 18.00, pragnąc w ten sposób w Dniu Matki uczcić naszą Niebieską Matkę.
 • W czwartek (30 maja) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00
  i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami:

ul. Nałęczowską do ul. Zdrojowej 8, gdzie usytuowany będzie ołtarz I.

Następnie procesja dojdzie do ul. Okrężnej i na skrzyżowaniu z ul. Zdrojową będzie się znajdował  ołtarz II.

Trasa do trzeciego ołtarza wiedzie przez ul. Okrężną, ul. Iwonicką, ul. Buską i dochodzi do ul. Ciechocińskiej, gdzie pomiędzy budynkami Buska 17 i Ciechocińska 15 będzie ustawiony ołtarz III.

Stąd procesja wróci do ul. Buskiej, przejdzie ul. Nałęczowską i dalej przez skrzyżowanie z ul. Sobieskiego wejdziemy na plac kościelny gdzie ustawiony będzie ołtarz IV, przy którym nastąpi zakończenie procesji około godziny 13.30.

Można przynosić do Kościoła płatki kwiatów do sypania podczas procesji.

W Boże Ciało kancelaria parafialna jest nieczynna.

 • Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • we wtorek (28 maja) przypada rocznica śmierci i liturgiczne wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, biskupa.
 • w środę (29 maja) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • w piątek (31 maja) święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • w sobotę (1 czerwca) wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 11.30 – Nabożeństwo Pierwszosobotnie: wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • Nabożeństwa ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, będą odprawiane codziennie: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W sobotę 15 czerwca o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii (grupa drugoroczna) przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania - grupa pierwszoroczna - odbędzie się 3 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00.
 • Za tydzień w niedzielę 2 czerwca będziemy obchodzili XVII Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Dziękujemy za służbę człowiekowi. O godz. 7.40 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Królowej Polski, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym wszystkich wiernych. O godz. 10.45, przed naszym kościołem zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, Kapituł i zaproszonych gości, która przejdzie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski. Jak co roku w tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2024/2025.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: Józef Gorczyca, Krystyna Witkowska,