Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

(Siódma Niedziela Wielkanocy)

12 maja 2024 roku.

 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie: w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w poniedziałek (13 maja) wspomnienie NMP z Fatimy. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
 • we wtorek (14 maja) święto św. Macieja Apostoła.
 • w czwartek (16 maja) Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, patrona Polski i metropolii; Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo majowe i modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy adoracyjnej.
 • Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiana jest dziś o godz. 18.00 i w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 • W sobotę 18 maja po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45 w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie
 • W niedzielę 26 maja o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św.
 • Za tydzień w niedzielę 19 maja o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci obchodzących w tym roku rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Poprzedzi ją katecheza i spowiedź święta, która odbędzie się dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę 18 maja o godz. 16.00.
 • Katecheza dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 14 maja (wtorek) o godz. 17.00 i 15 maja (środa) o godz. 18.00 dla OBU GRUP RAZEM.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 13 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 – grupa drugoroczna.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w czwartki o godz. 19.15.
 • Próby chóru parafialnego odbywają się w piątki o godz. 19.10.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: +Wojciech Leszek Dąbrowski, +Antoni Józef Borowiecki,  +Jan Głębocki i +Witold Piotr Adamczuk.