Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024 roku.

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie: w dni powszednie po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w poniedziałek (29 kwietnia) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 • w środę (1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 • w czwartek (2 maja) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 18.00, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • w piątek (3 maja) Uroczystość św. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 7.00. 9.00, 12.30 i 18.00.
 • w sobotę (4 maja) wspomnienie św. Floriana Męczennika. O godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • W dniach 1, 2 i 3 maja (środa, czwartek i piątek) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych sprawach zapraszamy po Mszach świętych do zakrystii.
 • W niedzielę 26 maja o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św.

Natomiast Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej zostanie odprawiona tydzień wcześniej w niedzielę 19 maja o godz. 11.00.

 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 7 maja (wtorek) o godz. 17.00 lub 8 maja (środa) o godz. 18.00.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 6 maja (poniedziałek) o godz. 19.00.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.

KOMUNIKAT

Arcybiskupa Warszawskiego przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów

Drodzy Bracia i Siostry,

Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach.

W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej Archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia.

Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji.

Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

 

 

 • Do głównych parafii, w których będą relikwie, zostały przyporządkowane poszczególne dekanaty tak, aby wierni, mieli jak najlepszą możliwość dojazdu do kościoła, gdzie trwa nawiedzenie relikwii. Przyporządkowanie to nie jest obligatoryjne, jednak zachęcamy, aby przybywać do wskazanego kościoła. Nasz dekanat został przyporządkowany do Świątyni Opatrzności Bożej, którą relikwie nawiedzają w niedzielę 5 maja i z której po południu zostaną przekazane do parafii bł. Władysława z Gielniowa.