Niedziela Palmowa Męki Pańskiej,

24 marca 2024 roku

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną popularnie Niedzielą Palmową. Przed każdą Mszą św. nastąpi obrzęd poświęcenia palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dzisiaj o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

*WIELKI CZWARTEK  -  28 MARCA

W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy po Mszy św. do godz. 23.00.

*WIELKI PIĄTEK -  29 MARCA

Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

godz. 9.00  - Ciemna Jutrznia

godz. 15.00 – Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Spotykamy się na placu przez blokiem Sobieskiego 14.

DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 18.00.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Liturgia Słowa. Adoracja Krzyża i Komunia św. Procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.00.

Ofiary na tacę zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

*WIELKA SOBOTA  -  30 MARCA

W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

godz. 8.30  - Jutrznia

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.30.

Spowiedź od 9.00 do 14.00

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co 30 min. od godz. 9.00 do 16.30

godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i II dzień Nowenny.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 19.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończona procesją

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 MARCA

6.00  – Uroczysta Msza święta rezurekcyjna

Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

NIE MA Mszy św. o godz. 7.00.

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY -  1 KWIETNIA

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

• Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie (tj. od 28 marca do 1 kwietnia br.) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać do środy(27 marca) włącznie.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych zostanie oprawiona w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia o godz. 19.00.
  • Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską w pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia), proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • W pierwszą sobotę miesiąca (6 kwietnia)  - o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 26 marca (wtorek) o godz. 17.00 lub 27 marca (środa) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla służby ołtarza przygotowujące do Triduum Paschalnego, odbędzie się w środę 27 marca o godz. 18.45.
  • Ostatnie spotkanie Wielkopostnej Szkoły Modlitwy odbędzie się w Wielki Wtorek (26 marca)  po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30).
  • W Kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze dla najuboższych i potrzebujących. Dzisiaj również parafialny Caritas prowadzi przed kościołem zbiórkę ofiar do puszek, na zakup art. spożywczych potrzebnych na święta wielkanocne dla najuboższych.
  • . Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: +Barbara Helena Gronostaj, +Benedykt Józef Ambroziak, +Krzysztof Łukasz Wójcicki, +Radosław Stefan Mikiprowicz,  +Zofia Jadwiga Szymanek i +Piotr Jackiewicz.