Szósta Niedziela Zwykła

11 lutego 2024 roku

• Dzisiaj w Kościele obchodzimy 32. Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa : Nie jest dobrze, by człowiek był sam. O godz. 12.30 sprawowana będzie Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Także dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: Trzeźwość polską racją stanu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

• W dniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, służący przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas nawrócenia, modlitwy i pokuty. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. po homilii kapłan pobłogosławi popiół a następnie posypie nim głowy wiernych. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  • Zapraszamy do Wielkopostnej Szkoły Modlitwy w każdy wtorek po wieczornej Mszy św. W programie konferencja o modlitwie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych zostanie odprawiona w poniedziałek 12 stycznia o godz. 18.00.
  • W poniedziałek 12 lutego odwiedzinami u mieszkańców ul. Messyńskiej i Cypryjskiej 2A i 2H zakończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Wszystkim, którzy nas serdecznie i życzliwie przyjmowali, składamy gorące podziękowania. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami się pomodlić pobłogosławić wasze mieszkania i domy oraz poznać– chociaż po części –  radości i smutki dnia codziennego. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną z tej okazji.
  • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
  • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
  • W Środę Popielcową, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 13 lutego (wtorek) o godz. 17.00 lub 14 lutego (środa) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 19 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00.
  • Próby chóru odbywają się w piątki o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy chętnych do dołączenia.
  • Spotkania Wspólnoty dorosłych Ruchu Światło – Życie odbywają się w czwartki o godz. 19.15.
  • Nadal wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
  • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.