Trzecia Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023 roku

• Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na przygotowanie spotkania wigilijnego i paczek świątecznych dla potrzebujących, biednych i bezdomnych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście przygotować taką paczkę to szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i dobroć serca. Jeżeli znacie Państwo osoby biedne i potrzebujące w Waszym sąsiedztwie prosimy o zgłaszanie ich do kancelarii parafialnej. Dzięki Państwa wrażliwości będziemy mogli przygotować im paczki na święta.
  • Przy wyjściu z kościoła pod chórem można nabyć poświęcone opłatki oraz nasze świece Caritasowe, z których dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc potrzebującym.
  • Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • W tym tygodniu przypada trzeci czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 17.00 lub 20 grudnia (środa) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19.00.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W tym roku Wigilia Świąt Bożego Narodzenia przypada za tydzień w czwartą niedzielę adwentu. Msze św. w niedzielę 24 grudnia sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. wieczornych o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu w Wigilię i prosimy o urządzenie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00. Taca zbierana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki. Przed Pasterką śpiewana będzie pierwsza część Akatystu.
  • W poniedziałek 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - święto nakazane - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  • Zaś we wtorek 26 grudnia przypada święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.
  • 31 grudnia w Niedzielę św. Rodziny podczas Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast o godz.18.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne za miniony 2023 rok. Serdecznie zapraszamy
  • W okresie świątecznym od soboty 23 grudnia do wtorku 26 grudnia br. włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do piątku (22 grudnia) włącznie. W nagłych sprawach zapraszamy również po Mszach świętych do zakrystii.
  • Od poniedziałku (4 grudnia) rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
  • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.