Druga Niedziela Adwentu

10 grudnia 2023 roku

• Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • Dzisiaj przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed Kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
  • Także dzisiaj chór parafialny pragnąc uczcić Niepokalane Poczęcie NMP ma przyjemność zaprosić na Akatyst ku czci Bogurodzicy, który zostanie odśpiewany o godzinie 18:00. Akatyst to wielki hymn Kościoła. Słowa z V wieku pozostają aktualne także dzisiaj, zapraszając nas do rozważań roli Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Wcielenia Bożego Słowa i Kościoła. Zechciejmy przyjść i dołączyć do tej niezwykłej modlitwy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w środę (13 grudnia) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek (14 grudnia) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła;
  • W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 17.00 lub 20 grudnia (środa) o godz. 18.00. Comiesięczne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 17 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00 i będzie miało charakter świąteczno - opłatkowy.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia o godz. 19.00.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Od poniedziałku (4 grudnia) rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Zapraszamy do włączenia się w to nasze parafialne dzieło miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za udział i wsparcie.
  • Jednocześnie serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2023 roku do listopada 2024 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2023 r. do listopada 2024 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym roku Wigilia Świąt Bożego Narodzenia przypada w czwartą niedzielę adwentu. Msze św. sprawowane będą w niedzielę 24 grudnia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy św. wieczornych o godz. 17.00 i 19.00. O godz. 24.00 zostanie odprawiona Msza św. Pasterska.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: +Krystyna Bronisława Weremczuk, +Danuta Barbara Królak-Stachowiak, +Jadwiga Marianna Grochowska.