Dwudziesta Osma Niedziela Zwykła

15 października 2023 roku

• Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Przed kościołem prowadzona jest tradycyjna zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; jest to również 45 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.
  • we wtorek (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • w środę (18 października) Święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to również Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia;
  • w czwartek (19 października) przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika. W 39. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki módlmy się o jego rychłą kanonizację. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec święty z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
  • w piątek (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana;

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego, a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.

• Za tydzień w niedzielę, 22 października Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną pod hasłem Pałające serca, stopy w drodze. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 17 października (wtorek) o godz. 17.00 lub 18 października (środa) o godz. 18.00.

Comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 24 października (wtorek) o godz. 19.00.

• Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna odbędzie się w poniedziałek 23 października o godz. 19.00
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na przyszły 2024 rok.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Próby chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.
  • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
  • W Watykanie trwa pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która zakończy się 29 października. Prośmy o Dary Ducha Świętego dla  jej uczestników.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.