Trzynasta Niedziela Zwykła

2 lipca 2023 roku.

• W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00 i w dni powszednie o godz. 8.00.
  • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.45 do 19.45. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (3 lipca) święto św. Tomasza Apostoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
  • środę (5 lipca) wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, Kapłana;
  • w czwartek (6 lipca) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania.
  • w sobotę (8 lipca) wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana
  • Także w tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe.
  • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
  • Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu br. z Warszawy na Jasną Górę:
  • 43. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie wyruszy w sobotę, 5 sierpnia br. W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi będzie hasło Pan mój i Bóg mój;
  • 32. Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Rodzin organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wyrusza z Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP na warszawskim Kole (ul. Deotymy 41) w sobotę, 5 sierpnia br. o godz. 6.00. Trasa dostosowana jest do wózków zarówno inwalidzkich jak i dziecięcych;
  • 312. Warszawska Pielgrzymka Piesza organizowana przez ojców paulinów przy kościele Świętego Ducha na Nowym Mieście wyrusza w niedzielę, 6 sierpnia br. Pielgrzymi wędrują na Jasna Górę pod hasłem Sakramenty dają życie.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: + Mirosława Kazimiera Karpińska, +Czesław Bareja i +Janina Słomka.