Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023 roku.

 • Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego, który w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem Powołani w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.
 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek (1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych
  • we wtorek (2 maja) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.;
  • w środę (3 maja) Uroczystość św. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00. 9.00,  12.30 i 18.00;
  • w czwartek (4 maja) wspomnienie św. Floriana Męczennika;O godz. 18.00, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • w piątek (5 maja) o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, namaszczenia chorych oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • w sobotę (6 maja) święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba; To również pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • W dniach 1, 2 i 3 maja (poniedziałek, wtorek i środa) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W nagłych sprawach zapraszamy po Mszach świętych do zakrystii.
 • Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
 • W niedzielę 21 maja o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii św. Natomiast 28 maja o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 8 maja (poniedziałek) o godz. 19.00.
 • Próby chóru parafialnego prowadzone przez p. Organistę odbywają się w piątki o godz. 19.10. Zapraszamy.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Dyrekcja Przedszkola katolickiego Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki i zapoznania się z jej ofertą.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: +Andrzej Ludwik Śniadowski, + Dariusz Piotr Szymański.
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.