Niedziela Palmowa Męki Pańskiej,

2 kwietnia 2023 roku

• Dzisiaj o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i z błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

*WIELKI CZWARTEK  -  6 KWIETNIA

W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy po Mszy św. do godz. 24.00.

*WIELKI PIĄTEK -  7 KWIETNIA

Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

godz. 9.00  - Godzina Czytań z Jutrznią

godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.15

Procesja wyruszy z kościoła przez skrzyżowanie ul. Jana III Sobieskiego do ul. Nałęczowskiej. Następnie przejdziemy ulicami: Nałęczowską, Zdrojową, Ciechocińską, Buską, Nałęczowską, Żegiestowską, Goplańską, Królowej Marysieńki (pomiędzy blokami 31 i 33), ulicami: Jabłonowskiego, Gubinowską, Wandy Rutkiewicz, Resorową i na wysokości bloku  przy ul. Jana III Sobieskiego14 nastąpi zakończenie procesji Drogi Krzyżowej.

DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 18.00.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Liturgia Słowa. Adoracja Krzyża i Komunia św. Procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.

Ofiary na tacę zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego.

*WIELKA SOBOTA  -  8 KWIETNIA

W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

godz. 8.00  - Godzina Czytań z Jutrznią

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.30.

Spowiedź od 9.00 do 14.00

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co 30 min. od godz. 9.00 do 16.30

godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i II dzień Nowenny.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 19.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończona procesją

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9 KWIETNIA

6.00  – Uroczysta Msza święta rezurekcyjna

Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

NIE MA Mszy św. o godz. 7.00.

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY -  10 KWIETNIA

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

• W czwartek, piątek i sobotę (6, 7, 8 kwietnia) NIE MA Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie (tj. od 6 kwietnia do 10 kwietnia br.) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać do środy (5 kwietnia).
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 4 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  17 kwietnia o godz. 19.00.
  • Spotkanie dla ministrantów, szafarzy, lektorów przygotowujące do Triduum Paschalnego, odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 18.40.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Dyrekcja Przedszkola Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki w marcu w każdą środę w godzinach od 16 do 17 lub indywidualne umówienia się na spotkanie. Więcej informacji na profilu facebook parafii w ogłoszeniach.
  • Zmarła nasza parafianka śp.: +Genowefa Stanisława Baranowska - Taff
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.