Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023 roku.

 • Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed Kościołem jest prowadzona zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla parafian rozpoczną się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu tj. 19 marca. 
 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30). Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w sobotę (4 marca) święto św. Kazimierza, Królewicza; jest to dzień imienin ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • W tym tygodniu przypada również:
 • pierwszy czwartek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w naszej parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. 
 • Zachęcamy wiernych do modlitwy w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 6 marca (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 7 marca (wtorek) o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na wielkopostne poszukiwanie Jezusa w obrazie i słowie. Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu Wybrani, by spojrzeć na Jezusa oczami tych, którzy go widzieli. Najbliższe spotkanie filmowe w sobotę 4 marca po Mszy św. o godz. 12.00.
 • Chór parafialny rozpoczął przygotowania do Triduum Paschalnego. Osoby chętne do współpracy zapraszamy na próby, które odbywają się w piątki o godz. 19.10.
 • Trwa wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00.Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Dyrekcja Przedszkola Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki w marcu w każdą środę w godzinach od 16 do 17 lub na indywidualne spotkanie. Więcej informacji na profilu facebook parafii w ogłoszeniach.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: + Dariusz Krajewski,
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.