Ogłoszenia parafialne

Siódma Niedziela Zwykła

19 lutego 2023 roku.

 • Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Wszystkim, którzy nas serdecznie i życzliwie przyjmowali, składamy gorące podziękowania. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami się pomodlić pobłogosławić wasze mieszkania i domy oraz poznać– chociaż po części –  radości i smutki dnia codziennego. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną z tej okazji.
 • Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 25 lutego. Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa: Ku trzeźwości z Kościołem. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 • 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, służący przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas nawrócenia, modlitwy i pokuty. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. po homilii kapłan pobłogosławi popiół a następnie posypie nim głowy wiernych. Środa Popielcowa jest jednym z dwóch dni w roku, w których obowiązuje post ścisły, to znaczy jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) i ilościowy (tylko jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze). Do postu ścisłego zobowiązani są wierni od 18 do 60 roku życia.
 • W poniedziałek 20 lutego o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne już spotkanie z duchowością św. Antoniego M. Zaccarii, Patrona naszej parafii i założyciela o. Barnabitów. Wszystkich chętnych zapraszamy do salki dolnej domu zakonnego.
 • Razem z postem rozpoczynają się nabożeństwa, które mają nam pomóc w rozważaniu tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym sprawowane będą w niedziele o godz. 18.00. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w piątki: dla dorosłych po Mszy wieczornej, a więc ok. godz. 18.30. Rodzinna Droga krzyżowa, ze szczególnym udziałem dzieci, odprawiana będzie w piątki o godz. 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Chór parafialny rozpoczyna przygotowania do Triduum Paschalnego. Osoby chętne do wspomożenia nas głosem zapraszamy na próby, które odbywają się w piątki o godz. 19.10.
 • Spotkania dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędą się po feriach zimowych.
 • Trwa wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Zachęcamy do pomocy w przygotowaniu lub wydawaniu ciepłych potraw.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Dyrekcja Przedszkola Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza do zapisów do przedszkola i żłobka na nowy rok szkolny 2023/2024.  Zachęcamy do odwiedzenia naszej placówki w marcu w każdą środę w godzinach od 16 do 17 lub indywidualne umówienia się na spotkanie. Więcej informacji na profilu facebook parafii w ogłoszeniach.
 • Zmarli nasi parafianie śp.: +Henryka Urszula Mysińska- Fydrych i +Genowefa Cieślak.
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.