Czwarta Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023 roku.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek (31 stycznia) wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana;
  • w czwartek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy Was o modlitwę za osoby zakonne, które posługują Bogu w Kościele. W Warszawie jest wiele parafii prowadzonych przez zakony męskie a także szkół, przedszkoli, domów opieki prowadzonych przez siostry zakonne. W czasie każdej Mszy św. będziemy błogosławić gromnice. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 Przeprowadzona zbiórka na tacę przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  • Również w tym tygodniu:
  • pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • pierwsza sobota miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
  • Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przymiarka strojów pierwszokomunijnych.
  • Za tydzień w niedzielę 5 lutego będziemy świętować Pierwszy Parafialny Dzień Służby Liturgicznej. W trakcie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się odnowienie złożonych przyrzeczeń całej służby liturgicznej czyli szafarzy, lektorów, ministrantów i Bielanek. Otoczmy ich naszą modlitwą.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 6 lutego (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 7 lutego (wtorek) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 6 lutego (poniedziałek) o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania, można jeszcze dołączyć.
  • Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Po przerwie związanej z Epidemią chcemy Was odwiedzić w waszych domach, by pobłogosławić miejsca waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej Parafii. Wizyty kolędowe odbywają się od godz. 17.00 do 22.00. Szczegółowy harmonogram wizyt na najbliższy tydzień znajduje się poniżej:

Ulica

Numer mieszkań/domów

30.01 poniedziałek

ul. Egejska 7

ul. Portofino 2

21- 50

31.01 wtorek

ul. Portofino 2

ul. Portofino 6

01.02 środa

ul. Portofino 10

02.02 czwartek

Święto Ofiarowania Pańskiego

03.02 piątek

ul. Locci nr nieparzyste

ul. Locci nr parzyste

ul. Buska 17

ul. Zelwerowicza 15

ul. Zelwerowicza – numery nieparzyste

17 – 53C                                -

• Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Trwa wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00.

Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na działalność charytatywną parafii. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.

• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarła nasza parafianka śp.: +Maria Krystyna Rutkowska.
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.