Trzecia Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023 roku.

Dziś przypada Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma świętego jako pokarmu duchowego dla naszych Rodzin na każdy dzień.

Także dzisiaj o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Ewy Bem.

• Również dzisiaj przypada 10 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w jego intencji.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek (24 stycznia) wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w środę (25 stycznia) Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w czwartek (26 stycznia) wspomnienie św. Tymoteusza i św. Tytusa, Biskupów.
  • w sobotę (28 stycznia) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
  • w środę (25 stycznia) - po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z duchowością  św. Antoniego Marii Zaccarii.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 23 stycznia (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 24 stycznia (wtorek) o godz. 18.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 23 stycznia (poniedziałek) o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania, można jeszcze dołączyć.
  • Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Po przerwie związanej z Epidemią chcemy Was odwiedzić w waszych domach, by pobłogosławić miejsca waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej Parafii. Wizyty kolędowe odbywają się od godz. 17.00 do 22.00. Szczegółowy harmonogram wizyt na najbliższy tydzień znajduje się poniżej:

Ulica

ul. Egejska 7

1-50

1-20

• Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Trwa wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarli nasi parafianie śp. +Jacek Krzysztof Raczyński, +Anna Iwona Lasocka i +Aleksandra Józefa Majewska.
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.