Czwarta Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 roku.

• Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących oraz osób biednych i bezdomnych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście przygotować taką paczkę to szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i dobroć serca.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i sianko na stół wigilijny oraz nasze parafialne świece Caritasowe.
  • Jeżeli znacie Państwo osoby biedne w Waszym sąsiedztwie prosimy
    o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli przygotować im paczki na święta.
  • Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  • W tym tygodniu w sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia.

Msza św. o godz. 6.30 i 12.00. Nie ma Mszy św. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzenia Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie wigilijne dla naszych podopiecznych z Domu Chleba.

Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00. Taca zbierana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.

Za tydzień w niedzielę 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - święto nakazane - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Zaś w poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę (o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00). Na Mszy św. o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

• W wigilię i w okresie świąt (tj. od 24 do 27 grudnia br. włącznie) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do piątku (23 grudnia) włącznie. W nagłych sprawach zapraszamy również po Mszach świętych do zakrystii.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 19 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 20 grudnia (wtorek) o godz. 18.00.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania, można jeszcze dołączyć.
  • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na nowy rok 2023.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Od 28 listopada rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za pomoc i wsparcie.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.