Ogłoszenia parafialne

 

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

6 listopada 2022 roku.

 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • W środę (9 listopada) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • W czwartek (10 listopada) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;   
 • W piątek (11 listopada) Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, o 12.30 (w intencji Ojczyzny) i o 18.00.

W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

 • W sobotę (12 listopada) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
 • W tym tygodniu przypada również pierwszy poniedziałek miesiąca - wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 7 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 8 listopada (wtorek) o godz. 18.00.
 • W poniedziałek 7 listopada o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
 • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na nowy rok 2023.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2022 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2022 roku do listopada 2023 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2022 r. do listopada 2023 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zmarli nasi parafianie śp. +Daniela Kurkowska, +Wit Mikołajczyk, +Wiktor Mikołajczyk, +Balbina Władysława Szyrle.
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.