Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

30 października 2022 roku.

 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dzisiaj  zostanie odprawiane o godz. 18.00 i jutro (poniedziałek) o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.). Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • we wtorek (1 listopada) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnej) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym jest stan łaski uświęcającej.
 • W środę (2 listopada) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.00. 
 •  W piątek (4 listopada) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.;
 • 31 października (poniedziałek) po Różańcu św. zapraszamy na czuwanie w Wigilię Wszystkich Świętych. Niech to będzie czas naszego Dziękczynienia za Świętych i Błogosławionych, którzy orędują za nam u Boga.
 • 1 listopada(wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory ku czci Wszystkich Świętych
 •  Rzeczą piękną i zbawienną jest modlić się za zmarłych (por. 2 Mch).  Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych w dzień zaduszny – środa 2 listopada – po wieczornej Mszy św.
 • W tym tygodniu przypada również:
 • pierwszy czwartek miesiąca - wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i wiecznym kapłanie w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii.
 • pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • pierwsza sobota miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 7 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 8 listopada (wtorek) o godz. 18.00.
 • W poniedziałek 7 listopada o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
 • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na nowy rok 2023.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
 • Spotkania chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy.
 • Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2022 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2022 roku do listopada 2023 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2022 r. do listopada 2023 roku o godz. 18.00.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym          odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Andrzej Stanisław Dudek, Krystyna Jolanta Kaniewska
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.