Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Niedziela Zwykła

23 października 2022 roku.

 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną pod hasłem Będziecie moimi świadkami (Dz 1, 8). Z tej okazji w sposób szczególny modlimy się za wszystkich świeckich i osoby duchowne, które poświęciły się głoszeniu Ewangelii w krajach misyjnych. Dzisiejsza taca przeznaczona na misje.
 • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w piątek (28 października) święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 24 października (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 25 października (wtorek) o godz. 18.00.
 • W poniedziałek 24 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
 • W czwartek 27 Października po Mszy św. nabożeństwo ku czci patrona naszej parafii św. Antoniego M. Zaccarii.
 • 31 października po Różańcu św. zapraszamy na czuwanie w Wigilię Wszystkich Świętych. Niech to będzie czas naszego Dziękczynienia za Świętych i Błogosławionych, którzy orędują za nam u Boga.
 • 1 listopada(wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory ku czci Wszystkich Świętych
 •  Rzeczą piękną i zbawienną jest modlić się za zmarłych (por. 2 Mch).  Zapraszamy na Nieszpory za zmarłych w dzień zaduszny – środa 2 listopada – po wieczornej Mszy św.
 • W kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje mszalne na nowy rok 2023.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
 • Spotkania chóru parafialnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy.
 • W najbliższy piątek Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego a po niej litania do Miłosierdzia Bożego.
 • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również
  w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wypisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2022 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2022 roku do listopada 2023 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2022 r. do listopada 2023 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe.Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • Zmarła nasza parafianka śp. Anna Nahorny.
 • Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, wszelkich łask i darów Bożych na nowy tydzień.