Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

2 października 2022 roku.

• Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki różańca w domu
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w środę (5 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • w piątek (7 października) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.;
  • W tym tygodniu przypada także:
  • pierwszy poniedziałek miesiąca - o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • pierwszy czwartek miesiąca - wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i wiecznym kapłanie w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii.
  • i pierwszy piątek miesiąca - o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 10 października (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 11 października (wtorek) o godz. 18.00.

Comiesięczne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 17 października (poniedziałek) o godz. 19.30.

• W poniedziałek 03 i 10 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.

Najbliższe spotkanie dla ministrantów i kandydatów w sobotę 8 października o godz. 10.00.

• Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
  • Dzisiaj w naszej parafii gościmy dyrektora Caritasu w Drohobyczy ojca Igora Kozankiewicza. Wygłosi do nas kazania a po Mszy św. będzie zbierał datki na wyposażenie szpitala na Ukrainie. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: + Halina Wanda Lewicka – Cichy.