Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

25 września 2022 roku.

• Dzisiaj obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy  rozpoczynający Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami, który potrwa do 2 października.
  • Również dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które zostaną odprawione w intencji grup parafialnych.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek (27 września) wspomnienie św. Wincentego a’Paulo, kapłana;
  • w środę (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • w czwartek (29 września) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizantów.
  • w piątek (30 września) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła;
  • w sobotę (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 26 września (poniedziałek) o godz. 17.00 lub 27 września (wtorek) o godz. 18.00.

Comiesięczne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 17 października (poniedziałek) o godz. 19.30.

• W poniedziałek 26 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa drugoroczna.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy.
  • W pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszopiątkowe, zaś w pozostałe piątki - Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego i odmawiana będzie koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe.Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Ojcowie dominikanie ze Służewa już po raz trzynasty zapraszają na Warszawski Dzień Różańcowy, który odbędzie się w sobotę (1 października) w kościele ojców dominikanów na Służewie. Tegoroczne obchody będą dziękczynieniem za beatyfikację założycielki Żywego Różańca, bł. Pauliny Jaricot. Program na plakacie w gablocie.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: Henryka Zofia Rosocha