Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

11 września 2022 roku

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • we wtorek (13 września) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 – procesja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim. Proszę przynieść lampiony

• w środę (14 września) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w czwartek (15 września) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

• w piątek (16 września) wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa;
  • w sobotę (17 września) wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.
  • W poniedziałek 12 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 10.00.
  • W niedzielę - 18 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  zainaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2022/2023. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki i przybory szkolne.
  • Również w niedzielę 18 września odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: I ślubuję Ci, które jest bezpośrednim odwołaniem do przysięgi małżeńskiej. Początek o godz. 11.00 na placu Zamkowym. Zakończenie o godz. 13.00 Mszą św. w kościele Świętego Krzyża.

Rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 19 września o godz. 19.15 do kościoła.

• W czwartek 22 września po Mszy św. nabożeństwo ku czci patrona naszej parafii św. Antoniego M. Zaccarii.
  • W pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszopiątkowe, w pozostałe piątki miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego i z koronką.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" prowadzi zapisy do grupy trzylatków na nowy rok szkolny 2022/23. Chętnych zapraszamy do kontaktu z dyrekcją przedszkola. Tel. 607-543-141 /22 558-08-40.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Zmarli nasi parafianie śp.: Teresa Danuta Kowalik, Stanisław Mikołajczyk.