Szósta Niedziela Zwykła,

13 lutego 2022 roku

• Dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione uroczyste Nieszpory ku czci św. Antoniego Marii Zaccarii założyciela zakonu Zgromadzenia Księży Świętego Pawła (Barnabitów) i patrona naszej parafii. To czas dziękczynienia za jego opiekę nad naszą Parafią oraz za posługę Ojców Barnabitów.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek Święto świętych Cyryla, Mnicha i Metodego Biskupa.
  • W czwartek 17 lutego po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy adoracyjnej.
  • W piątek 18 lutego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego. Zaś o godz. 19.15 zapraszamy na Wieczór „Przy Sercu Jezusa”. W programie katecheza dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem rodzin.
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

W tygodniu od 14 stycznia do 16 lutego:

14/02:

ul. Kartaginy 1 klatki: czwarta, piąta i szósta

15/02:

ul. Królowej Marysieńki bloki 19 i 21

ul. Królowej Marysieńki domy

16/02:

ul. Królowej Marysieńki bloki 31 i 33

ul. Resorowa, ul. Radosna, ul. Jabłonowskiego,

ul. Pastewna i ul. Podgórska

Pozostałe informacje o terminach znajdują się w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji kolędy.

• Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 14 lub 15 lutego (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek  28 lutego o godz. 19.00.
  • W niedzielę 27 lutego o godz. 11.00 czterech kandydatów do posługi ministranckiej przyjmie szarfy. Jest to oficjalne przyjęcie do kandydatury na ministranta. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 19 lutego o godz. 10.00. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Jak pamiętamy, w poprzednim roku przeżywaliśmy roraty pod tytułem Co uczyniliście innym, mnie uczyniliście. Ojciec Przemek głosił kazania dotyczące tajemnicy Bożego Miłosierdzia, ale również Miłosierdzia człowieka względem człowieka, rozważając każdego dnia poszczególne uczynki Miłosierdzia. Na prośbę parafian o udostępnienie refleksji nad Miłosierdziem, przed kościołem są do nabycia książki, w których zawarte są wszystkie kazania ojca Przemka o uczynkach Miłosierdzia. Złożone ofiary będą przeznaczone na potrzeby liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Próby chóru parafialnego przygotowujące do Triduum Paschalnego odbywają się w każdą sobotę o godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy chętnych.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Roman Józef Maliszewski, +Zygmunt Piotr Rydzewski i +Daniela Zajer.