Czwarta Niedziela Zwykła

30 stycznia 2022 roku

• 31 stycznia – poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Bosko.
  • 2 lutego – środa – święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy Was o modlitwę za osoby zakonne, które posługują Bogu w Kościele. W Warszawie jest wiele parafii prowadzonych przez zakony męskie a także szkół, przedszkoli, domów opieki prowadzonych przez siostry zakonne. W czasie każdej Mszy św. będziemy błogosławić gromnice. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i 19.00 (Msza św. „kolędowa”). Przeprowadzona zbiórka na tacę przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
  •  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca
  • W czwartek, 3 lutego, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Wiecznym Kapłanie. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za kapłanów posługujących w parafii jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek 4 lutego, o godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza św. z intencją wynagradzającą Bożemu Sercu. Po Mszy zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, namaszczenia chorych oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę, 5 lutego, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP zostanie odprawiona o godz. 12.00., a o godz 11:30 nabożeństwo wynagradzające
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

W tygodniu od 31 stycznia do 4 lutego:

31/01:

ul. Inowrocławska, ul. Iwonicka, ul. Cyganeczki,

ul. Wysowska, ul. Cześnika i ul. Fucika;

01/02:

ul. Nałęczowska domy numery parzyste od 34 do 58,

ul. Nałęczowska 60, ul. Nałęczowska 62 i ul. Nałęczowska 64

02/02:

ul. Truskawiecka, ul. Ciechocińska, ul. Zdrojowa,

ul. Sobieskiego 22;

03/02:

ul. Portofino 2 i ul. Portofino 6;

04/02:

ul. Portofino 10 i ul. Capri 4;

Pozostałe informacje o terminach znajdują się w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji kolędy.

• Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się po feriach.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 5 lutego o godz. 10.00. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Chór parafialny ma przyjemność zaprosić na Akatyst ku czci Bogurodzicy, który odprawiony zostanie w niedzielę 6 lutego o godzinie 18:00. Akatyst to wielki hymn Kościoła. Słowa z V wieku pozostają aktualne również dziś, zapraszając nas do zanużenia się w tajemnicy Boskiego wcielenia, czyniąc Maryję naszą Przewodniczką. Zechciejmy przyjść i dołączyć do tej niezwykłej modlitwy.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • Zmarli nasi Parafianie +Stanisława Prędota, +Krystyna Tumielewicz i +Walenty Jan Łukasiuk.