Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

  •   Dzisiaj w Kościele Katolickim obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury i rozważania Pisma świętego, jako pokarmu duchowego dla naszych Rodzin, na każdy dzień. Również dzisiaj przypada 9 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa. Z tej racji, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Jego intencji
  • Do wtorku 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2).
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w środę wspomnienie św. Tymoteusza i św. Tytusa, Biskupów; w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

 

W tygodniu od 24 do 28 stycznia:

 

Poniedziałek

24/01:

ul. Sobieskiego 8 i ul. Sobieskiego 10;

Wtorek

25/01:

ul. Sobieskiego 12, ul. Sobieskiego 14,

ul. Sobieskiego 16 i ul. Sobieskiego 1;

Środa

26/01:

ul. Cypryjska cała (domy i budynki wielorodzinne:

ul. Cypryjska 4, ul. Cypryjska 6  i ul. Cypryjska 70);

Czwartek

27/01:

ul. Sueska, ul. Tyrreńska, ul. Messyńska, ul. Adriatycka,

ul. Rabarbarowa 18 i 20 oraz ul. Śródziemnomorska 11

Piątek

28/01:

ul. Locci, ul. Zelwerowicza, ul. Okrężna

i ul. Żegiestowska


Pozostałe informacje o terminach znajdują się w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składanie z racji kolędy

  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się po feriach. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców do dolnej salki domu zakonnego na spotkanie organizacyjne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 29 stycznia o godz. 10.00. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Dom Chleba.

W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.

  • Zmarł nasz parafianin: +Zbigniew Błaszczak