Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022 rok

  • Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. 
  • W Kościele powszechnym trwa Synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywiania naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafialna także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam na najbliższe spotkania synodalne, które odbędą się w środę 12 stycznia o godz. 19.15 i czwartek 13 stycznia o godz. 20.00.
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

 

W tygodniu od 17 do 21 stycznia:

 

Poniedziałek

17/01:

ul. Goplańska 25,

ul. Goplańska domy numery parzyste od 12 do 35,

ul. Nałęczowska nr 31 A,

ul. Gubinowska domy numery parzyste od 6 do 24,

ul. Gubinowska domy numery nieparzyste od 3 do 53;

Wtorek

18/01:

ul. Goplańska 29,

ul. Buska

Środa

19/01:

ul. Gubinowska 4 i ul. Niemirowska 1;

Czwartek

20/01:

ul. Gubinowska 7 i ul. Nałęczowska 47

Piątek

21/01:

ul. Sobieskiego 4 i ul. Sobieskiego 6,

Pozostałe informacje o terminach znajdują się w gablotach parafialnych i na stronie internetowej parafii.

  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 17 lub 18 stycznia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00. Zaś w niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców do dolnej salki domu zakonnego na spotkanie organizacyjne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 19.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Ewa Elżbieta Ruchowska i +Helena Maria Pracka.