Trzydziesta Niedziela Zwykła

24 października 2021 roku

• Dzisiaj obchodzimy niedzielę misyjną pod hasłem Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli. Rozpoczyna ona tydzień misyjny, który potrwa do soboty.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Również dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz najuboższych z naszej parafii.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00.
  • 28 października – czwartek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania (grupa drugoroczna) odbędzie się w przyszły poniedziałek 25 października o godz. 19.00.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 25 lub 26 października (poniedziałek lub wtorek przyszłego tygodnia) o godz. 17.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki zapraszamy do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Rzeczą piękną i zbawienną jest modlić się za zmarłych (por. 2 Mch).  Zapraszamy na nieszpory za zmarłych w dzień zaduszny – wtorek 2 listopada – po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45.
  • Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również
    w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2021 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do listopada 2022 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Zmarli nasi parafianie: +Wojciech Henryk Wiśniewski, +Krystyna Helena Zembrzuska, + Marian Władysław Bednarski.