Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

5 września 2021 roku

• Dzisiaj decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza - po Mszach św. przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców i dla poszkodowanych z Afganistanu znajdujących się na terenie naszego kraju. Bóg zapłać za ofiary.
  • 6 września przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • 8 września – środa – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  • W związku z beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w dniu 12 września br. w świątyni Opatrzności Bożej organizatorzy przekazują, że liczba uczestników beatyfikacji w świątyni i przed świątynią jest ograniczona. Na Uroczystość można wejść tylko ze specjalnymi zaproszeniami. Organizatorzy zwracają się z apelem, aby nie organizować spontanicznych grup parafialnych. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji uprasza się o duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje w Telewizji Publicznej i innych kanałach telewizyjnych. Naszą wdzięczność za beatyfikację okażmy biorąc udział tydzień później w niedzielę 19 września o godz. 18.00 w dziękczynnych nieszporach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 11 września o godz. 11.00. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • W poniedziałek 13 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
  • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne decyzją Konferencji Episkopatu Polski została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz święta nakazane.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus", prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2021/22. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją przedszkola.
  • Zmarli nasi parafianie: +Mirosław Mikołaj Kołłb-Sielecki, +Barbara Zabłocka i +Zofia Gąska.