Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 roku

• Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 11.00, a w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00.
  • Od poniedziałku kancelaria parafialna wraca do pracy w trybie „zwykłym”, tj. w poniedziałki, piątki i soboty w godz. 16.00 – 19.00, w środy i czwartki w godz. 10.00 – 13.00, we wtorki kancelaria jest nieczynna.
  • 1 września - środa – W tym dniu przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych w obronie Ojczyzny i w latach wojny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.Również jest to początek nowego roku szkolnego. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, młodzież i nauczycieli.
  • 3 września - piątek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej. W tym dniu rozpoczynamy również nowennę bezpośrednio przygotowującą do podwójnej beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia  i matki Elżbiety Czackiej
  • 4 września przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
  • Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się     w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. W niedzielę 5 września po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  • W związku z beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w dniu 12 września br. w świątyni Opatrzności Bożej organizatorzy przekazują, że liczba uczestników beatyfikacji w świątyni i przed świątynią jest ograniczona. Do udziału można wejść tylko za specjalnymi zaproszeniami. Organizatorzy zwracają się z apelem, aby nie organizować spontanicznych grup parafialnych. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji uprasza się o duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje w Telewizji Publicznej i innych kanałach telewizyjnych.
  • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne decyzją Konferencji Episkopatu Polski została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz święta nakazane.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus", prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2021/22. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją przedszkola.
  • Zmarł nasz parafianin śp. Jarosław Wojciech Dobosz.