Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

22 sierpnia 2021 roku

• W sierpniu nie ma Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00, w dni powszednie o godz. 8.00.
  • W sierpniu kancelaria parafialna jest czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
  • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
  • 24 sierpnia - wtorek – Święto św. Bartłomieja Apostoła.
  • 26 sierpnia – czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
  • 27 sierpnia - piątek – Wspomnienie św. Moniki.
  • 28 sierpnia sobota – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.
  • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne decyzją Konferencji Episkopatu Polski została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz święta nakazane.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus", prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją tegoż przedszkola.