Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021 roku

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 24 maja – poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
 • 26 maja – środa – Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
 • 27 maja – czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • 28 maja – piątek – w tym dniu przypada 40 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza Święta o owoce beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK, której będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 • Wczoraj o godz. 10.00 i 12.45  i dzisiaj o godz. 10.00 i 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku włącznie trwa Biały Tydzień. Dzieci codziennie przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 w strojach, w których przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. W poniedziałek nastąpi poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątek pierwszokomunijnych.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 19:00.
 • Za tydzień w niedzielę 30 majagodz. 11.00 odbędzie się Msza św. połączona z promocją ministrancką  W jej trakcie 10 kandydatów otrzyma alby oraz 2 kandydatów otrzyma szarfy. Wspierajmy ich swoją modlitwą.
 • W czwartek 3 czerwca będziemy obchodzić Boże Ciało. Można już przynosić płatki kwiatów do wykorzystania w trakcie procesji i zostawić je w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 •  Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. 
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie: śp. Jadwiga Bargiełowska – Pęczek, Jan Hajdukiewicz i  Wanda Markowska.