Ogłoszenia parafialne

Szósta Niedziela Wielkanocy,

9 maja 2021 roku

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • W sobotę, 8 maja obchodziliśmy w Warszawie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – Głównej Patronki Stolicy. W związku z tym, Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika została przeniesiona w Warszawie na poniedziałek, 10 maja.
 • 13 maja – czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – Procesja z lampionami, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
 • 14 maja – piątek - Święto św. Macieja, Apostoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 • Dzieci z klas III przygotowujące się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej mają najbliższe spotkanie do wyboru we wtorek 11 maja lub środę 12 maja o godz. 17.00. Dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w czterech grupach podczas uroczystych Mszy Świętych w sobotę 22 maja i niedzielę 23 maja. Pełne kalendarium przygotowań znajduje się w gablocie informacyjnej i zostało przesłane wszystkim rodzicom drogą e-mailową. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 10 maja o godz. 19:00.
 • Msza św. połączona z promocją ministrancką odbędzie się 30 majagodz. 11.00. 9 kandydatów posługi ministranckiej otrzyma alby a 2 kandydatów otrzyma szarfy. Otoczmy tych młodych ludzi  naszą modlitwą.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • . Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe.Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie: śp. Ireneusz Turski, Mieczysław Woś.