Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkanocy,

2 maja 2021 roku

·        Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o o godz. 18.10.

·        3 maja – poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tym dniu szczególnie zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza oraz w intencji Ojczyzny i KościołaJak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

·       4 maja – wtorek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika.   

·        6 maja – czwartek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

·        7 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

·        8 maja – sobota – w Warszawie przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, głównej Patronki stolicy.

·       Dzieci z klas III przygotowujące się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej mają najbliższe spotkanie do wyboru we wtorek 4 maja lub środę 5 maja o godz. 17.00.Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00. Wszyscy rodzice otrzymali e-mailowo kalendarium na cały miesiąc maj.      

·        W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

·        Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.

·        Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.

·        W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

·        Papież Franciszek zadecydował, iż beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września br. o godzinie 12.00 w Warszawie.

Zmarli nasi parafianie: śp. Marian Zieniuk, Bożena Adamska