Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkanocy,

25 kwietnia 2021 roku

 • Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i do Życia Konsekrowanego. Hasłem tegorocznego tygodnia jest Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy. W tej intencji dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 29 kwietnia – czwartek -  święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli ofiarę ze swojego życia.
 • 1 maja – sobota – Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Jak w  każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem. Przypominamy, że w Roku Świętego Józefa, zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • W środę, 28 kwietnia, o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza Święta o owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 60 osób. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. Jeszcze do końca kwietnia w rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie: śp. Krzysztof Zawiślak i Elżbieta Nowak.