Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Wielkanocy,

18 kwietnia 2021 roku

 

 • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.    W tym roku obchodzony pod hasłem Zgromadzeni na świętej Wieczerzy (1 P 1, 12). Czytajmy Pismo św. i szukajmy w Nim inspiracji do codziennego życia.
 • Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 kwietnia – środa – o godz. 19.15. Obecność obowiązkowa!!!!!!
 • 23 kwietnia – piątek -  Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
 • W związku z obostrzeniami dotyczącymi nauczania zdalnego dla klas 1-3 zawieszamy katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej do dnia 25 kwietnia 2021r.
 • W przyszłą niedzielę 25 kwietnia o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 60 osób. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego biskupa Ks. Kard. Kazimierza Nycza o rychły powrót do zdrowia.
 • Zmarli nasi parafianie: śp. Tadeusz Fortuna, Jadwiga Zychowicz i Andrzej Grabowski.
 • Zmarł ks. kan. dr. Mirosław Nowak - dyrektor Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 22 kwietnia, o godz. 10:00 – w Świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy ciało śp. ks. Mirosława Nowaka zostanie złożone na Cmentarzu Powązkowskim w grobach kapłańskich.