Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego,

11 kwietnia 2021 roku

         Msze święte w niedziele:

         godz.   7.00

         godz.   9.00

         godz. 11.00

         godz. 12.30 – suma

         godz. 17.00

         godz. 19.00

     Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia!”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00.
 • 15 kwietnia – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 16 kwietnia – piątek -  o godz. 19.15  Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza do Kościoła na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godz. 11.00. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • W związku z obostrzeniami dotyczącymi nauczania zdalnego dla klas 1-3 zawieszamy katechezy przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej do dnia 18 kwietnia 2021r.
 • Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 kwietnia – środa – o godz. 19.15. Obecność obowiązkowa!!!!!!
 • W niedzielę 25 kwietnia o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 60 osób. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie: śp. Elżbieta Nieznańska, Stanisław Malarski, Krzysztof Wielgus, Anna Błotnicka i Tadeusz Suberlak.