Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

28 marca 2021 roku

  • W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 60 osób. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • Od Niedzieli Palmowej – 28 marca – w kościele są wystawione kosze na artykuły spożywcze dla bezdomnych i najbiedniejszych z naszej parafii. Przed kościołem można nabyć palemki, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby Kościoła. Dzisiaj o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, kandydatów na ministrantów, lektorów i szafarzy nadzwyczajnych) przed Triduum Paschalnym odbędzie się we środę 31 marca o godz. 18.30 w Kościele. Zapraszam osoby, które zechcą włączyć się w służbę przy ołtarzu w tych dniach.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

*WIELKI CZWARTEK  -  1 KWIETNIA

W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii  i  Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 24.00.

*WIELKI PIĄTEK -  2 KWIETNIA

Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Godzina Czytań z Jutrznią o godz. 9.00 – Wspólnota Ruchu Światło- Życie.

godz. 15.00 –Koronka do Miłosierdzia Bożego.

DROGA KRZYŻOWA o godz. 15.15

DROGA KRZYŻOWA o godz. 18.00.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 18.45.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Liturgia Słowa. Adoracja Krzyża i Komunia św. Procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.

*WIELKA SOBOTA  -  3 KWIETNIA

Godzina Czytań z Jutrznią w kościele o godz. 8.00 – prowadzi Wspólnota Ruchu Światło- Życie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 19.30.

Spowiedź od 9.00 do 13.00 i od 19.15 do 19.45.

Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny co 30 min. od godz. 9.00 do 16.30 przy zachowaniu standardów sanitarnych, ale możliwe jest także w tym roku błogosławieństwo pokarmów w domu. Może tego dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. 

 godz. 15.00 –Koronka do Miłosierdzia Bożego i II dzień Nowenny.

Wprowadzenie do Liturgii o godz. 19.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 – poświęcenie ognia  i wody.

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 KWIETNIA

6.00 -  Uroczysta Msza św.

Pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

NIE MA Mszy św. o godz. 7.00.

III dzień Nowenny.

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY -  5 KWIETNIA

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

godz. 18.15 – IV dzień Nowenny

  • W czwartek, piątek i sobotę(1,2,3 kwietnia) NIE MA Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.
  • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie (tj. od 1 kwietnia do 5 kwietnia br.) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do środy (31 marca) włącznie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
  • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

  • Zmarli nasi parafianie: śp.  Stanisława Dombrowicz, Józef Talaczyński, Zofia Nasierowska i Zdobysław Kozłowski.