Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu,

14 marca 2021 roku

 • Za tydzień w niedzielę 21 marca  rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla parafian, które potrwają do 24 marca.W dniach 22, 23 i 24 marca (poniedziałek, wtorek, środa) Msze św. z nauką rekolekcyjną będą odprawiane o godz. 8.00, 12.00 i 19.00. Droga Krzyżowa w dni rekolekcyjne będzie odprawiana od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Jarosław Głodek. Od poniedziałku do środy włącznie w czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Osoby, które mają zamówione Msze św. w tych dniach proszone są o kontakt z kancelaria parafialną.
 • 18 marca – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 19 marca – piątek -  Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.15  Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza do Kościoła na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Także 19 marca rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się 25 marca – w Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy w tym czasie szczególnie do modlitwy w intencji odpowiedniej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 • W następną niedziele 21 marca będziemy zbierać przed kościołem ofiary do puszek dla osób biednych i potrzebujących z naszej parafia. Będzie to nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne.
 • Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 i po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 16 marca lub środę 17 marca o godz. 17:00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek 25 marca o godz. 19:00.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie śp.: Alina Szaparkiewicz i Jan Bardziński.