Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2021 roku

 • Dzisiaj w II Niedziela Wielkiego Postu obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed Kościołem jest zbierana  ofiara do puszek przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 • 1 marca  przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • 3 marcaśroda  - przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie.
 • 4 marca – czwartek – Święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • 5 marca  przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 6 marca jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11:15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec święty. O godz. 12:00 Msza św. z kazaniem.
 • Drogi Krzyżowe w piątki Wielkiego Postu o godz. 17:00 i po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • W Środę Popielcową, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęła się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 2 marca lub środę 3 marca o godz. 17:00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 8 marca o godz. 19:00. Początek w kościele.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie śp.: Stanisława Krakowiecka i Stanisław Budzicki.