Ogłoszenia parafialne

Szósta Niedziela Zwykła,

14 lutego 2021 roku

 • Dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 20 lutego. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości.
 • W poniedziałek 15 lutego zapraszamy na specjalną Mszę św. o godz. 19.00, którą zakończymy tegoroczne spotkania z parafianami. Z powodu epidemii nie mogliśmy przeprowadzić tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Chcemy w tym dniu modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2021. Zapraszamy wszystkich Parafian, którzy chcieliby w takiej modlitwie uczestniczyć.
 • 17 lutego – Środa Popielcowa – Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. po homilii kapłan pobłogosławi popiół a następnie posypie nim głowy wiernych. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas nawrócenia, modlitwy i pokuty.
 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 i  po wieczornej Mszy św. o godz. 18.40
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.
 • 18 lutego – czwartek – Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 19 lutego – piątek – po zakończeniu Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.15  Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza do Kościoła na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 20 lutego – sobota - o godz. 18.50 zostaną odprawione Uroczyste Nieszpory przy Relikwiach Krzyża Świętego. Rozpocznijmy Wielki Post wielowiekową tradycją modlitwy psalmami. Na zakończenie nieszporów zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Trwają dni otwarte w Katolickim Przedszkolu Dzieciątka Jezus. Zapraszamy rodziców i dzieci, którzy chcą poznać nasze przedszkole. Spotkania są organizowane w każdą sobotę lutego w godzinach od 10:30-14:00.
 • 28 lutego w II niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzili dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem Żyjmy Eucharystią. Tego dnia przed Kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele.  Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Wracamy do katechez dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 16 lutego lub środę 17 lutego o godz. 17.00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie śp. Stanisława Gwiazdowska, Wojciech Juszczyński