Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Zwykła,

7 lutego 2021 roku

 

  • 10 lutego – środa - Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy
  • 11 lutego – czwartek – we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). O godz. 12.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. dla osób chorych połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przed Mszą św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. w intencji chorych.
  • Z powodu epidemii nie możemy przeprowadzić tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Ponieważ zależy nam na zachowaniu bliskiego kontaktu z parafianami i na wspólnej modlitwie, dlatego od poniedziałku 25 stycznia do poniedziałku 15 lutego proponujemy specjalne Msze św. o godz. 19.00, na które będziemy zapraszać mieszkańców kolejnych ulic. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2021. Zapraszamy Was według następującego porządku:

Poniedziałek

08/02:

ul. Capri 3 i ul. Capri 4

Wtorek

09/02:

ul. Capri 2 i ul. Capri 5

Środa

10/02:

ul. Kartaginy 1 mieszkania 1 - 130

Czwartek

11/02:

ul. Kartaginy 1 mieszkania 131 - 260

Piątek

12/02:

ul. Kartaginy 1 mieszkania 261 - 388

 

  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę 13 lutego o godz. 11.00.  Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Wracamy do katechez dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 16 lutego lub środę 17 lutego o godz. 17.00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.