Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Zwykła,

31 stycznia 2021 roku

 • Dzisiaj obchodzimy 8. Światowy Dzień Trędowatych.
 • 1 lutego jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 • 2 lutego – wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 18.00 i 19.00 (Msza św. „kolędowa”). W czasie każdej Mszy św. będziemy błogosławić gromnice. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane prowadzą różnego rodzaju dzieła charytatywne, wychowawcze, oświatowe, lecznicze czy wydawnicze. Przedszkola, szkoły, domy samotnej matki, domy pogodnej starości, domy dziecka, stołówki dla biednych i potrzebujących, okna życia, parafie, misje – to tylko niektóre z tych dzieł. Prosimy Was o modlitwę za osoby zakonne, które posługują Bogu w Kościele. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 • 5 lutego – piątek – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 6 lutego – sobota - Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy. Jak w  każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
 • Ruszają dni otwarte w Katolickim Przedszkolu Dzieciątka Jezus. Zapraszamy rodziców i dzieci, którzy chcą poznać nasze przedszkole. Spotkania będą organizowane w każdą sobotę lutego w godzinach od 10:30-14:00.
 • Z powodu epidemii nie możemy przeprowadzić tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Ponieważ zależy nam na zachowaniu bliskiego kontaktu z parafianami i na wspólnej modlitwie, dlatego od poniedziałku 25 stycznia do poniedziałku 15 lutego proponujemy specjalne Msze św. o godz. 19.00, na które będziemy zapraszać mieszkańców kolejnych ulic. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2021. Zapraszamy Was według następującego porządku:

 

Poniedziałek

01/02:

ul. Egejska 3 i ul. Portofino 2

Wtorek

02/02:

ul. Egejska 5 i ul. Portofino 6

Środa

03/02:

ul. Egejska 7 i ul. Portofino 10

Czwartek

04/02:

ul. Egejska 2 i ul. Egejska 6

Piątek

05/02:

ul. Egejska 4 i ul. Egejska 8

 

 • Dzisiaj o godz. 11.00 dziewięciu kandydatów do posługi ministranckiej przyjęło szarfy. Jest to oficjalne przyjęcie do kandydatury na ministranta. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • Wracamy do katechez dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 2 lutego lub środę 3 lutego o godz. 17.00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na działalność charytatywną naszej parafii. Bóg zapłać za wasze wsparcie.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie śp.: Teresa Barbara Zagajewska, Mieczysław Józef Kobiałka i  Janina Agnieszka Kurtyka.