Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Zwykła,

24 stycznia 2021 roku

 • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty zaprasza każdego ucznia Chrystusa, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Bożym. Zachęcamy, aby codziennie sięgać do Biblii, modlić się Słowem Bożym i starać się nim żyć na co dzień.
 • Decyzją kard. Kazimierza Nycza dziś przypada Dzień solidarności z Chorwacją. W kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej po Mszach św. zbierane są ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce pod koniec grudnia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • 25  stycznia – poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan obchodzony pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc. (por. J 15, 5-9).
 • 26 stycznia – wtorek – Wspomnienie Św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.
 • 28 stycznia – czwartek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła. O godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona, jak co miesiąc, Msza Święta o owoce beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Mszy Świętej będzie przewodniczył o. prof. Jacek Salij OP oraz wygłosi homilię na temat Prymas Wyszyński a Kościół.
 • Z powodu epidemii nie możemy przeprowadzić tradycyjnej wizyty duszpasterskiej czyli kolędy. Ponieważ zależy nam na zachowaniu bliskiego kontaktu z parafianami i na wspólnej modlitwie, dlatego od poniedziałku 25 stycznia do poniedziałku 15 lutego proponujemy specjalne Msze św. o godz. 19.00, na które będziemy zapraszać mieszkańców kolejnych ulic. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2021. Zapraszamy Was według następującego porządku:

 

Poniedziałek

25/01:

ul. Locciego, ul. Zelwerowicza i ul. Okrężna;

Wtorek

26/01:

ul. Inowrocławska, ul. Iwonicka, ul. Cyganeczki, ul. Wysowska, ul. Cześnika i ul. Fucika;

Środa

27/01:

ul. Żegiestowska, ul. Buska i ul. Zdrojowa;

Czwartek

28/01:

ul. Truskawiecka i ul. Nałęczowska (nr parzyste od 34 do 64)

Piątek

29/01:

ul. Ciechocińska, ul. Sobieskiego 22 i ul. Egejska 1

 

 • W niedzielę 31 stycznia o godz. 11.00 dziewięciu kandydatów do posługi ministranckiej przyjmie szarfy. Jest to oficjalne przyjęcie do kandydatury na ministranta. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • Wracamy do katechez dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 2 lutego lub środę 3 lutego o godz. 17.00. Początek w kościele. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.